וילונות חשמליים

צילום: איתי בנית
הם פְּרַקְטִים, הם קלים להתקנה, אינם יקרים ומכניסים לבית יופי אצילי – הכירו את המילה האחרונה בעולם ההום-סטיילינג: וילונות חשמליים.
כתבת טור אורח, של ניר שלנגר בעלים ומנכ"ל תפור וילונות, במגזין spot it 
צילום: איתי בנית
הווילון הוא פריט עיצוב משמעותי מאוד במראה הבית.

ביכולתו לשדרג את מראה החלל ללא היכר ולשלוט במינון ובגוון האור שבחדר. לא בכדי, יש שמכנים וילונות כ"תכשיט" לחלון, ורואים בהם מוצר הצללה הכרחי.

השנה האחרונה, בה נאלצנו להישאר בביתנו רוב הזמן, הקפיצה את הביקוש לווילונות ונדמה כי הפופולריות שלהם רק הולכת וגדלה.

יתרונות הווילונות:

בחירת וילון מושפעת לרוב משני גורמים: פרקטיות ועיצוב.

וילון איכותי יעניק מראה מעודן בבית ויהפוך את התאורה בחלל לנעימה ורכה. הווילון משמש גם כחוצץ בין החלל הפנימי לשמש ובכך בכוחו להקטין את בריחת החום מהחלל, בחורף הקר, או בחסימת קרני השמש בקיץ הלוהט – נתון המאפשר מחד ליצור הצללה מהקרניים הלוהטות שמחממות את הבית ועשויות גם לפגוע ברהיטים, ומאידך לחסוך ע"י צמצום הצורך בהפעלת המזגן.

כמו כן, מעניק הווילון פרטיות ותחושת אינטימיות, אפילו כשמדובר בווילון שאינו בעל בד אטום לחלוטין.
צילום: איתי בנית
וילון חשמלי

בשנים האחרונות, הפכו הווילונות החשמליים למבוקשים מאוד וניתן לראות אותם בבתים רבים.

את הפופולריות שלהם ניתן לייחס לעובדה שעד לא מזמן הווילונות החשמליים נחשבו למוצר יוקרתי ויקר שהיה שכיח בעיקר בבתים המשתייכים לעשירון העליון.

כמו כן, בעבר, התקנת וילונות חשמליים חייבה לקחת בחשבון את שילובה כבר בשלבי הבניה הראשוניים בהם נדרשה קבלת החלטות לגבי הכנות החשמל, העברת התשתיות, מיקום איסוף בד הווילון ועוד "כאבי ראש" כאלה ואחרים.
היום המצב שונה, זאת הודות לפיתוחים טכנולוגים לצד הוזלת תהליכי הייצור המאפשרים יישום קל, זול וללא הכנות מוקדמות. כלומר, כל אחד יכול להחליט, בכל שלב, שהוא משדרג את חללי ביתו ע"י הוספת וילונות חשמליים.
image
איך זה עובד?

ספק הווילונות יתקין מסילה חשמלית ולתוכה יצמיד מנוע המחובר לסוללה. מהרגע בו מחובר המנוע והותקן הווילון ניתן ליהנות מווילון חשמלי שקט, איכותי ועמיד.

את הסוללות יש להטעין פעם בשנה, למשך 6 שעות בעזרת מטען המזכיר מטען טלפון נייד. כאמור, נוח ופשוט לשימוש והתקנה.

שינוי קטן – שדרוג ענק

היתרון הגדול ביותר בווילונות החשמליים טמון בעובדה שמדובר בשינוי יחסית קטן, שאינו מצריך הכנה מוקדמת או הוצאה כספית משמעותית, אך עם זאת מהווה שינוי משמעותי במראה החלל.

כדי לשנות את אופי הבית ולהפוך אותו לכזה שלא תרצו לצאת ממנו, תספיק התקנת וילונות מתאימים שיגרמו לאור הנכנס מהחלון למראה רך ומלטף ולעיצוב מרשים ומלא סטייל.

כיצד בוחרים?

כמו בכל תחום, כדי לבחור וילון איכותי ומדויק מומלץ כמובן להתייעץ עם עם איש מקצוע, שיבין מה נכון לבית ולאופי הדיירים הגרים בו.

כמובן שישנם שיקולים אובייקטיביים כמו סוג הסיבים המרכיבים את הבד, כושר מתיחת הבד, עמידותו לשחיקה, שיטות האריגה והצביעה ושיקולים נוספים שיש לתת עליהם את הדעת טרם הרכישה. בעל מקצוע מנוסה כאמור יידע להמליץ לכם על הווילון האולטימטיבי לצרכים ולרצונות שלכם ולכוון אתכם לרכישה המתאימה ביותר.